parcatlyolla.com twitter hesabı parcatlyolla.com facebook hesabı parcatlyolla.com youtube kanalı parcatlyolla.com pinterest hesabı parcatlyolla.com google plus hesabı

Karasal sayısal yayın ihalesini alan kuruluşlar

Karasal sayısal yayın ihalesini alan kuruluşlar - parça

(RTÜK) ulusal karasal sayısal televizyon yayın lisansı sıralama ihalesinde, genel yayın türünde standart çözünürlüklü (SD) yayın yapma lisansını almaya hak kazanan kuruluşlar belli oldu.

Bilkent  Otel 'de  gerçekleştirilen  ve üç gün sürecek ihalenin ikinci gününde, genel yayın türünde Standart Çözünürlüklü (SD) yayın yapacak 11 ulusal kanalın ihalesi  gerçekleştiriliyor . İhale kıran kırana geçerken miktarın 20 milyon lirayı aştığı öğrenildi.

İhale Komisyon Başkanlığını Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı Aslan Narin'in yaptığı ihaleye başvuru yapan ve koşulları uygun toplam 14 yayın kuruluşu  katılıyor .

Karasal  sayısal  televizyon yayın lisansı sıralama ihalesi  alan

 firmalar

 Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ulusal karasal  sayısal  televizyon yayın lisansı sıralama ihalesinde, genel yayın türünde standart çözünürlüklü (SD) yayın yapma lisansını almaya hak  kazanan  kuruluşlar belli oldu.

İhale sonucuna göre, Kanal 7, NTV, Flash TV, CNN Türk, TV2, ATV Avrupa, Karamel TV, EM TV, TV Çorlu, TV NET ve Beyaz TV genel yayın türünde SD yayın yapma lisansını almaya hak kazandı .

Bilkent  Otel 'de  gerçekleştirilen  ve üç gün sürecek ihalenin ikinci gününde, genel yayın türünde SD yayın yapacak 11 ulusal kanal belirlendi.

Komisyon başkanlığını RTÜK Başkan Yardımcısı Aslan Narin'in yaptığı ihaleye, başvuru yapan ve koşulları uygun 14 yayın kuruluşu  katıldı .

Katılımcı  kuruluşlardan Yeditepe  iletişim   Hizmetleri  Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Ulusal 1), 60. turda rakam 3 milyon liraya  ulaşınca  ihaleden çekildi.

Sonraki fiyat arttırımlarında, Meltem Radyo ve Televizyon Yayıncılık 93. turda rakam 7 milyon liraya ulaşınca, Yumurcak Yayıncılık Hizmetleri Anonim Şirketi (Yumurcak TV) de 216. turda rakam 25 milyon 50 bine ulaşınca ihaleden çıkma kararı aldı.

RTÜK tarafından hazırlanan, lisans sürelerinin 10 yıl öngörüldüğü ihaleyle 216. turun sonunda genel yayın türünde SD yayın yapma lisansı alan yayın kuruluşları şunlar oldu:

"-Hayat Görsel Yayıncılık Anonim Şirketi (Kanal 7),

-NTV Radyo ve Televizyon Yayıncılığı Anonim Şirketi (NTV),

-Göktuğ Elektronik Yayıncılık Sanayi Ticari İşletme Anonim Şirketi (Flash TV),

-Doruk Televizyon ve Radyo Yayıncılık Anonim Şirketi (CNN Türk),

-EKO Televizyon Yayın Anonim Şirketi (TV2),

-Turkuvaz Televizyon ve Radyo İşletme Anonim Şirketi (ATV Avrupa),

-Star Medya Ajans Anonim Şirketi (Karamel TV),

-Güçlü Radyo ve Televizyon Yayıncılığı Prodüksiyon Reklamcılık Ticaret Anonim Şirketi (EM TV),

-Trakya İletişim Radyo ve Televizyon Anonim Şirketi (TV Çorlu),

-NET Yayıncılık Sanayi ve Ticari Anonim Şirketi (TV NET),

-Kanal Beyaz Televizyon Radyo Yayıncılığı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Beyaz TV)"

Lisans almaya hak kazanan 11 yayın kuruluşu arasında kumanda üzerindeki sıralamanın belirlenebilmesi için ihale devam ediyor.

 

KANALLARIN KUMANDADAKİ YERİ İLE İLGİLİ İHALE İSE ŞÖYLE SONUÇLANDI

RTÜK'ün ulusal karasal sayısal televizyon yayın lisansı sıralama ihalesinde, genel yayın türünde SD yayın yapma lisansını almaya hak kazanan yayıncı kuruluşların kumanda üzerindeki sıralaması belli oldu.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun (RTÜK), ulusal karasal sayısal televizyon yayın lisansı sıralama ihalesinin ilk gününde, genel yayın türünde standart çözünürlüklü (SD) yayın yapma lisansı alan 11 yayıncı kuruluş ile bu kuruluşların kumanda üzerindeki sıralamaları belirlendi.

Bilkent Otel'de dün başlayan ve yarın sona erecek olan ulusal karasal sayısal yayın lisansı sıralama ihalesinin ikinci gününde, genel yayın türünde SD yayın yapacak 11 ulusal kanal tespit edildi.

Yaklaşık 8 saat süren ihaleye, 14 yayıncı kuruluş katıldı. Bu kuruluşlardan Hayat Görsel Yayıncılık Anonim Şirketi (Kanal 7), NTV Radyo ve Televizyon Yayıncılığı Anonim Şirketi (NTV), Göktuğ Elektronik Yayıncılık Sanayi Ticari İşletme Anonim Şirketi (Flash TV), Doruk Televizyon ve Radyo Yayıncılık Anonim Şirketi (CNN Türk), EKO Televizyon Yayın Anonim Şirketi (TV2), Turkuvaz Televizyon ve Radyo İşletme Anonim Şirketi (ATV Avrupa), Star Medya Ajans Anonim Şirketi (Karamel TV), Güçlü Radyo ve Televizyon Yayıncılığı Prodüksiyon Reklamcılık Ticaret Anonim Şirketi (EM TV), Trakya İletişim Radyo ve Televizyon Anonim Şirketi (TV Çorlu), NET Yayıncılık Sanayi ve Ticari Anonim Şirketi (TV NET), Kanal Beyaz Televizyon Radyo Yayıncılığı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Beyaz TV), genel yayın türünde SD yayın yapma lisansı aldı.

Daha sonra ihale, bu 11 yayıncı kuruluşun kumanda üzerindeki sıralarının belirlenmesi için devam etti. Toplam 226 turun gerçekleştirildiği ihalede, aynı teklifi veren yayıncı kuruluşlar arasında kura çekimine gidilerek sıralama oluşturuldu.

İhalede en yüksek teklif, 27 milyon 800 bin lira oldu. Buna göre, genel yayın türünde SD yayın yapma lisansını alan yayıncı kuruluşlar, verdikleri teklifler ve kura sonucu oluşan sıralama şöyle:

"1- Göktuğ Elektronik Yayıncılık Sanayi Ticaret İşletme Anonim Şirketi (Flash TV):  27 milyon 800 bin lira

2- Hayat Görsel Yayıncılık Anonim Şirketi (Kanal 7):  27 milyon 700 bin lira

3- NTV Radyo ve Televizyon Yayıncılığı Anonim Şirketi (NTV): 26 milyon 950 bin lira

4- Doruk Televizyon ve Radyo Yayıncılık Anonim Şirketi (CNN Türk): 26 milyon 450 bin lira

5- Turkuvaz Televizyon ve Radyo İşletme Anonim Şirketi (ATV Avrupa): 26 milyon 450 bin lira

6- EKO Televizyon Yayıncılık Anonim Şirketi (TV2):  26 milyon 400 bin lira

7- Kanal Beyaz Televizyon Radyo Yayıncılık Hizmetleri Anonim Şirketi (Beyaz TV): 26 milyon lira

8- Trakya İletişim Radyo ve Televizyon Anonim Şirketi (TV Çorlu): 25 milyon 950 bin lira

9- Star Medya Ajans Anonim Şirketi (Karamel TV): 25 milyon 900 bin lira

10- Güçlü Radyo ve Televizyon Yayıncılığı Prodüksiyon Reklamcılık Ticaret Anonim Şirketi (EM TV): 25 milyon 800 bin lira

11- Net Yayıncılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (TV NET): 25 milyon 200 bin lira"

-Başkan Narin'den teşekkür-

İhale Komisyon Başkanı ve RTÜK Başkan Yardımcısı Aslan Narin, ihalenin tamamlanmasının ardından yaptığı açıklamada, katılımcılara teşekkür etti.

Sonuçların Üst Kurul onayına sunularak kesinleşeceğini belirten Narin, daha sonra katılımcı kuruluşlara lisans ve kapasite tahsisinin yapılacağını söyledi.

Yarın yapılacak son ihalelerde, 11 standart çözünürlüklü yayın tekniğiyle tematik türde ulusal televizyon yayın lisansı ve 3 yüksek çözünürlüklü yayın tekniğiyle tematik türde ulusal televizyon yayın lisansı için teklifler alınacak.

 

Kaynak: AA