parcatlyolla.com twitter hesabı parcatlyolla.com facebook hesabı parcatlyolla.com youtube kanalı parcatlyolla.com pinterest hesabı parcatlyolla.com google plus hesabı

AK Parti İstanbul anketinden çıkan sonuç

AK Parti İstanbul anketinden çıkan sonuç - parça

 

Başbakan Erdoğan'ın İstanbul milletvekilleriyle yaptığı toplantıda İstanbul'daki son anket sonuçları da açıklandı. AK Parti'nin ildeki oyunun yüzde 52.1, Başkan Kadir Topbaş'a desteğin ise yüzde 55'e çıktığı belirtildi.

Başbakan  Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında,  AK   Parti   Genel   Merkezi 'nde  yapılan   kahvaltılı değerlendirme   toplantısına   İstanbul  milletvekilleri ile  il  teşkilatından  gençlik  ve  kadın  kolları yöneticileri  katıldı . 61 kişinin hazır bulunduğu  toplantıda çözüm   sürecinde  gelinen  durumu anlatan  Erdoğan, " Her  şey planlandığı gibi gidiyor. Muhalefetin bütün olumsuz yaklaşımına karşın bu  işi  bitirmeye kararlıyız"  dedi .

" PERFORMANSLARI  BEKLEDİĞİMDEN  YÜKSEK

"

Akil  insanlar  heyetinin çalışmalarından  memnuniyetini  de dile getiren Erdoğan'ın, " Toplumun   her kesimine hitap eden, bu  konunun   uzmanı   isimler  çalışıyor.  Performansları  da beklediğimden yüksek Çözüm  sürecine  halkın  desteği giderek artıyor" dediği  belirtildi . Milletvekilleri ve teşkilatından da bu çalışmalara  destek   isteyen   Başbakan 'ın " Projeye  gönüllü olarak  sahip  çıkın" uyarısında bulunduğu  belirtildi .

" DESTEK

 YÜZDE 70'E ULAŞTI"

Sürecin  başlangıcında   bazı   bölgelerde  oluşan olumsuz tablonun, yürütülen çalışmalar sonrası daha iyi noktalara gelmeye başladığını kaydeden Erdoğan,  Türkiye  genelinde sürece desteğin yüzde 57'lerden bugün yüzde 70'lere ulaştığını da açıkladı. Bu orana gelinmesinde 3 aydır çatışmaların durması ve şehit cenazesi gelmemesinin  etkili  olduğu ve yurt genelinde yürütülen bilgilendirme çalışmalarının meyvesini verdiği kaydedildi. Başbakan'ın, desteğin en düşük çıktığı Karadeniz ve Ege'nin ardından tüm yurtta  çözüm  sürecinin anlatılması için çalışma başlattıklarını da söylediği kaydedildi. AK Partililer, önümüzdeki günlerde Akdeniz, Marmara ve İç Anadolu Bölgelerine heyetler halinde giderek süreci anlatacak. Daha sonra da Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da çalışma yapılacak.

 

SİLUET BOZULUYOR, DİKKAT!

Toplantıda İstanbul'daki seçim hazırlıkları ve yürütülen projeler de gündeme geldi. Başbakan Erdoğan'ın, Kanal İstanbul'la ilgili tartışmalara değinerek, "Geri adım yok, çalışmalar devam ediyor" dediği belirtildi. Başbakan'ın, bazı imar projeleriyle ilgili rahatsızlığını da dile getirerek uyarıda bulunduğu kaydedildi. Son dönemde yapılan yüksek katlı bazı binaların, kentin silüetini bozduğunu kaydeden Erdoğan'ın, "Bunlarla ilgili gerekli çalışmaların yapılması gerekiyor. Bazı yerlerde yüksek katlı binalar hukuki olmasına karşın kentin silüetini bozuyor. Bunlar konusunda hassas davranın. Ben de geçtiğimiz dönemde bazı yapılarla ilgili uyarıda bulundum, 'Yıkın' dedim. Ama hukuki göründüğü için yıkılamadı" ifadesini kullandığı bildirildi.

 

TOPBAŞ TEŞKİLATI SOLLADI

Toplantıda İstanbul için yapılan anketin sonuçları da açıklandı. Buna göre AK Parti'nin oyu yüzde 52.1 çıkarken başkan Kadir Topbaş'a olan destek ise yüzde 55 çıktı

 

KAPI KAPI DOLAŞIN

Erdoğan, seçim sürecine yönelik çalışmalar konusunda da uyarılarda bulundu. Başbakan'ın, teşkilatına "Kapı kapı dolaşarak yürüttüğümüz çalışmaları halka anlatın. Muhalefetin tavrı ortada. Sürekli hakaret var. Bundan sonraki süreçte de provoke etmeye çalışacaklardır. Birlik ve beraberliği koruyun. Uyanık olun" uyarılarında bulunduğu da belirtildi. Başbakan'ın sunumunun ardından toplantıda milletvekilleri ve parti yöneticileri de söz alarak hem süreç hem de İstanbul'daki projelerle ilgili sorular yöneltti. Çoğu milletvekili, 20 milletvekilinin söz aldığı kaydedildi.

 

YARIN EGE'LİLERLE BULUŞACAK

Başbakan Erdoğan, bugün de Ege Bölgesi milletvekilleriyle kahvaltılı toplantıda buluşacak. Çözüm sürecine ilişkin en fazla tepkinin geldiği bölge olan Ege'de Erdoğan'ın uyarılarını teşkilatına iletmesi bekleniyor. İzmir, Aydın, Manisa gibi muhalefetin kazandığı belediyeler konusunda da Erdoğan'ın seçim sürecine ilişkin uyarılarda bulunması bekleniyor.

kaynak : haber7